فاکتورهای مهم افزایش پیج رنک سایت ها در گوگل

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب


هرچه شما فاکتورهای پیج رنک گوگل در طراحی سایت را بیشتر رعایت کنید، گوگل شما را در صفحات جستجو در رتبه ی بالاتری نمایش می دهد. حتی اگر افزایش رتبه برایتان مهم نیست سعی کنید نکات کلیدی و فاکتورهای بهینه سازی مد نظر گوگل را رعایت کنید زیرا که گوگل سایت هایی را که به این نکات توجه نکرده اند، از لیست جستجویش حذف می کند وحتی در هیچ یک از موتور های جستجو نام سایت شما به چشم نخواهد خورد.

پیج رنک گوگل و نکات کلیدی

 1 – سایت را به صورت مجموعه ای از لینک های واضح طراحی کنید، به صورتی که هر صفحه از طریق یک لینک متنی ساده قابل دسترس باشد.

 2 – طراحی صفحه ی نقشه ی سایت یا همان Site map که لینک های صفحات مهم را در خود دارد. در صورتی که تعداد لینک ها بیش از ۱۰۰ تا بود صفحه یSitemap خود را به چند صفحه تقسیم کنید.

 3 – کلمات کلیدی مربوطه را که کاربران برای دسترسی به سایت شما در موتور جستجو تایپ میکنند را شناسایی کرده و اطمینان حاصل کنید که این لغات در سایت شما وجود دارند.

 4 – برای نشان دادن لینک ها و متون مهم به جای عکس، سعی کنید از متن استفاده کنید زیرا جستجوگر خزنده ی گوگل توانایی تشخیص متن های نوشته شده در عکس را ندارد.

 5 – استفاده از تگ های Title و Alt به طوردقیق و درست، برای لینک ها و عکس ها الزامی است.

 6 – لینک هایی که به جای درستی اشاره نمیکنند یا همان لینک های شکسته را درست کنید.

 7 – بد نیست بدانید که تمام موتورهای جستجو صفحات سایت طراحی شده به صورت static را خیلی بهتر از صفحات طراحی شده به صورت داینامیک که در آن آدرس ها شامل “؟” می باشند را پیدا میکنند.

 8 – هر صفحه باید حداکثر دارای ۱۰۰ لینک باشد.

نکات فنی در بهینه سازی سایت

 1 – برای ارزیابی سایت خود از یک مرورگر متن مانند لینکس (lynx) استفاده کنید زیرا سایت شما برای اکثر جستجوگرها به عنوان چشمان lynx تداعی میشود. استفاده از هر چیزی در سایتتان که جلوی دید برنامه های خزنده (crawler) مانند جاوا اسکریپت، اشیاء session، کوکی ها، فلش یا frame یا هر چیز دیگر ممکن است منجر به این شود که جستجوگرها نتوانند صفحات سایت شما را به خوبی ببینند وindex کنند.

 2 – استفاده از session ID جلوی برنامه های خزنده ی موتورهای جستجوگر را میگیرد پس تعدادی از صفحات شما هرگز در این جستجوگرها ثبت نمیشوند به این دلیل که برنامه های خزنده ی موتورهای جستجوگر نمیتوانند در سایت شما ثبت نام کنند تا صفحات را ببینند.

 3 – درصورت استفاده از سیستم های مدیریت محتوا یا CMS از توانایی این سیستم در ساخت صفحاتی که گوگل میابد اطمینان حاصل نمایید.

 4 – گوگل پارامترهایی مانند “& “=Id را در آدرس ها index نمیکند پس سعی کنید از این پارامترها در لینک های صفحاتتان استفاده نکنید.

برای افزایش پیج رنک چه باید کرد؟

 1 – از سایتهای مرتبط درخواست لینک کنید.

 2 – سایت خود را در موتور جستجوی گوگل به آدرس google ثبت کنید.

 3 – ثبت سایت خود در دایرکتوریها و موتورهای جستجوگرازجمله یاهو. برای مثال: dmoz

آیا پیج رنک گوگل در تعداد بازدید یک سایت تاثیر دارد ؟

قبل از جواب دادن به این سوال که آیا پیج رنک گوگل در تعداد و ترافیک بازدید یک سایت یا وبلاگ تاثیر دارد یا خیر باید بررسی کنیم که چگونه مقدار پیج رنک یک صفحه وب از طرف گوگل محاسبه می شود. الگوریتم و چگونگی محاسبه این عدد خود به صورت منحصر نزد خود این شرکت است اما با نگاهی به مستندات و راهنمای همین شرکت و البته دنبال کردن اخبار و سمینارهای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر ( SEO ) می توانیم به تعدادی از مهمترین فاکتورهای تعیین پیج رنک یک صفحه وب پیدا کنیم . البته بسیاری از فاکتورها هم به صورت منفی برای سایت شما کار می کنند و در صورت رعایت نکردن آن ها ممکن است رتبه سایت شما در گوگل کاتهش پیدا کند که سعی می کنیم به آن ها نیز بپردازیم.

اما با نگاهی کلی به عواملی که باعث افزایش رتبه صفحه در گوگل می شود به این نتیجه می رسیم که گوگل صفحاتی که در حال رشد هستند در وب ، محبوب هستند و … را رتبه بهتری می دهد پس به این نتیجه می رسیم که صفحات با رتبه بالا معمولاً خود ترافیک بازدید کننده قابل قبولی دارند و اگر این سوال در ذهن شما وجود دارد که آیا موتور جستجوی گوگل بازدید کننده بیشتری را به صفحات با پیج رنک بالا می فرستد باید بگوییم که بله پیج رنک نیز خود یکی از عوامل مهم در رتبه بندی شدن صفحات سایت شما در صفحات اولیه نتایج جستجوهای ( SERP ) موتور جستجوگر گوگل است.

 

 اگر شما نیز می خواهید از پیج رنک گوگل خود یا سایت محبوبتان مطلع شوید می توانید به  اینجا  مراجعه کنید .

...
نویسنده : محمد رضا افشار بازدید : 60 تاريخ : دوشنبه 22 خرداد 1391 ساعت: 21:05